Χρήσιμη και ενημερωτική ήταν η επίσκεψη του Υποψηφίου Δημάρχου Αλεξανδρούπολης  Γιάννη Ζαμπούκη και συνεργατών του στο Δημοτικό Ωδείο Αλεξανδρούπολης.

Συζητήθηκαν διάφορα θέματα, απόψεις και   ιδέες όπως η επαναδημιουργία πολιτιστικής επιχείρησης στον Δήμο, η ένταξη των φιλαρμονικών του Δήμου στο Ωδείο, η δημιουργία θέσεων διδασκαλίας για όλα τα μουσικά όργανα, η επαναλειτουργία τμημάτων αγγειοπλαστικής και βιτρώ, η δημιουργία δημοτικού στούντιο ηχογραφήσεων   κ.α.

Επίσης εκφράστηκε η πρόταση και η επιθυμία κάθε Κυριακή πρωί η φιλαρμονική του Δήμου να γεμίζει μελωδίες στα πάρκα της Πόλης.

Ο Γιάννης Ζαμπούκης συνεχάρη την κυρία Μερόπη Κολλάρου για την σπουδαία καλλιτεχνική της πορεία και την μεγάλη της προσφορά στο Δημοτικό Ωδείο Αλεξανδρούπολης.